ba eu cred ca clanul vostru e super si eu vreau sa intru in el sa ma solicitari (joining requests)ba eu cred ca clanul vostru e super si eu vreau sa intru in el seby23ro sper sa ma primiti!:):):):):):)
cu toate casetele ... la cu ecran negru de un an atunci (ordinea aleatoare) doom, sniper, mohaa,hehehe HC-85 cu toate casetele posibile HC-90 ... la fel XT286, cu ecran negru verde jocuri: de un an online pina atunci (ordinea aleatoare) DOOM, Sniper, MOHAA, COD, COD2, Splinter Cell, MEchWarriors, etc etc etc etc auziti, insa incepator fiind ... ca tot vine caldura ... nu vreti voi sa ne impuscam "real", cu vopsele, alea alea? ca n-am mai tras cu o arma de prin 99...
harti: carentan & clan news VS <> Joi 21.07.2005 la orele 22.00 Tip Joc: S&D (7 VS 7) Harti: Carentan & Railyard Confirmati participarea.
26.07.200610.3KB

ce parere aveti despre masajul astept cu drag la mine la salon sa va ofer un masaj de vis. pupici.Ce parere aveti despre masajul erotic? Va astept cu drag la mine la salon sa va ofer un masaj de vis. Pupici. :D :D
15.06.20104.4KB
redoktober sunt programate si organizate chiar de catre clanurile implicate in competitie respectandRegulamentul Redoktober SD/UO Jocurile sunt programate si organizate chiar de catre clanurile implicate in competitie respectand cele de mai jos. Prin acest regulament se umareste o mai buna conlucrare intre clanuri, o flexibilitate in organiare, acumulare de experienta in organizarea partidelor ce vor urma... Modelul acestui campionat se doreste un punct de plecare si la campionatul CTF ce va urma. Regulament de joc: 1. PUNCTE GENERALE 1. Un clan poate avea mai multe echipe prezente in campionat. In acest caz fiecare jucator va furniza IP-ul de unde va juca pentru a nu se permite trecerea unui jucator dintr-o echipa in cealalta. Echipele respective nu se intalnesc direct in prima faza a grupelor. 2. Sunt acceptate clanurile formate din jucatori fara clan pana la data limita de inscriere in cupa. Exemplu clanul GOW inscris in cupa anterioara de CTF. Si in acest caz se furnizeaza IP-ul jucatorilor pentru a evita problemele ce pot aparea din partea unor jucatori ce migreaza dintr-un clan in altu. ........ ........ 2. HARTI DE JOC 1 se vor juca doar mapele default din COD UO indiferent de dimensiune (fara mape custom), indiferent componenta mapei: tankuri, flak-uri jeep-uri...: mp_arnhem mp_berlin, mp_cassino mp_foy, mp_italy mp_peaks mp_Sicily, mp_streets, mp_uo_carentan, mp_uo_dawnville mp_uo_Depot, mp_uo_harbor mp_uo_hurtgen mp_uo_powcamp mp_uo_stanjel 2 Un clan poate juca pe parcursul competitiei cate mape doreste. Nu este impusa o limita aici. 3 O mapa se poate juca de doua ori intr-o partida. Ideal este ca un clan sa dea dovada de flexibilitate. 3. SETARI SERVERE DE JOC Baza setarilor este PAM-ul ClanBase mod si setarile de cupa din ClanBase cu anumite modificari. // General match settings set scr_friendlyfire "1" set scr_drawfriend "1" // S&D setari de joc set scr_sd_graceperiod "15" set scr_sd_roundlimit "10" set scr_sd_roundlength "3" set scr_sd_scorelimit "0" set scr_sd_timelimit "0" // UO setari de joc set scr_shellshock "1" set scr_drophealth "1" set scr_battlerank "1" set scr_rank_ppr "10" // Setari generale set scr_killcam "0" set scr_freelook "0" set scr_spectateenemy "0" set scr_teambalance "0" set sv_minPing "0" set sv_maxPing "0" set sv_pure "1" set sv_cheats "0" set scr_allow_vote "0" set g_allowVote "0" set logfile "1" // Setari arme set scr_allow_bar "1" set scr_allow_bren "1" set scr_allow_enfield "1" set scr_allow_fg42 "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set scr_allow_kar98k "1" set scr_allow_kar98ksniper "1" set scr_allow_m1carbine "1" set scr_allow_m1garand "1" set scr_allow_mp40 "1" set scr_allow_mp44 "1" set scr_allow_nagant "1" set scr_allow_nagantsniper "1" set scr_allow_panzerfaust "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set scr_allow_ppsh "1" set scr_allow_springfield "1" set scr_allow_sten "1" set scr_allow_thompson "1" // SETARI SPECIALE PENTRU ARME set sv_noDropSniper "1" set sv_alliedSniperLimit "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set sv_axisSniperLimit "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set sv_alliedMGLimit "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set sv_axisMGLimit "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) // SETARI ARME UO set scr_allow_pistols "1" set scr_allow_satchel "1" set scr_allow_smoke "1" set scr_allow_grenades "1" set scr_allow_flamethrower "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set scr_allow_artillery "1" set scr_allow_bazooka "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set scr_allow_mg34 "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala)v set scr_allow_dp28 "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set scr_allow_mg30cal "1" (* vezi mai jos mentiunea speciala) set scr_allow_gewehr43 "1" set scr_allow_svt40 "1" // SETARI VEHICULE set scr_allow_flak88 "1" set scr_allow_su152 "1" set scr_allow_elefant "1" set scr_allow_panzeriv "1" set scr_allow_t34 "1" set scr_allow_sherman "1" set scr_allow_horch "1" set scr_allow_gaz67b "1" set scr_allow_willyjeep "1" vezi si pct. 3 din sectiunea "setari servere de joc" MENTIUNE SPECIALA: 1. no pickup sniper si MG (MG=mg34, dp28 si mg30cal) asta inseamna ca doar un jucator din echipa poate utiliza sniper-ul, evident doar un jucator poate utiliza MG-ul indiferent daca a murit sau daca mai este pe mapa. 2. In cazul in care se ridica accidental un sniper sau MG de pe jos nu se sanctioneaza acest lucru atata timp cat arma respectiva nu este folosita in joc. Atentie mare la aceste arme. 3. Daca nu se respecta pct 1 si 2 atunci atunci runda respectiva este atribuita echipei adverse. 4. SERVERE DE JOC 1. Serverele de joc acceptate in competitie sunt cele care urmeaza: lm 1 - adresa lm 2 - adresa arh cod uo - adresa Meciurile pe acest server se vor discupa doar dupa ora 18:30 si in weekend! gc cod uo - adresa. Meciurile pe acest server se vor discupa doar dupa ora 19:30 si in weekend! maniacii - adresa. Meciurile pe acest server se vor discupa doar dupa ora 18:30 si in weekend! 2. Configuratia serverelor este identica, inclusiv PB-ul. 3. Orice neregula cu privire la un server anume este imediat anuntata. In functie de caz, serverul este scos din lista clanurilor si/sau meciul jucat pe serverul respectiv este anulat. Pentru problemele aparute pe serverele LM (1 si 2) se elimina posibilitatea de a scoate serverele din lista. Vezi si sectiunea "sanctiuni/penalizari" Inainte de joc, verificati serverele pentru a nu avea probleme de ping sau lag. Vezi sectiunea "programari meciuri" 4. In cazul in care serverul de joc cedeaza, se reia jocul de la ultimul scor inregistrat. 5. Daca serverul de joc nu revine online in decurs de 15 min. arbitrul din joc va recomanda un server linkmania. Cei aflati pe servere la acea ora sunt obligati sa paraseasca serverul, asta in cazul in care nu se desfasoara un alt meci pe acel server. Daca serverele LM sunt epuizate atunci se propune o pauza de 10 minute timp in care arbitrul si cei doi TL vor discuta pe TS sau yim cum vor decurge lucrurile. Amanarea partidei pornind de la ultimul scor inregistrat in joc sau mutarea pe un alt server de clan. 6. Serverele de clan: arh, maniacii, gc^ sunt puse la dispozitia competitiei unde se aplica pct. 5. Totusi, in cazul in care pe serverul de clan se desfasoara un fun war cu un alt clan atunci pct. 5 cade. 7. Nu sunt permise alte mod-uri pe servere decat PAM 5. SERVERE TS 1. Pentru a facilita comunicarea in cadrul competitiei, pentru meciuri sunt accesibile 2 servere de TS. 2. Nu abuzati, nu interveniti peste meciuri. Orice neregula este sanctionata conform celor scrise in sectiunea "Sanctiuni / Penalizari" 3. Liderii de clan impreuna cu echipa organizatoare au acces la administrarea serverelor de TS (doar pe parcursul competitiei) si au drept de actiune doar atunci cand joaca intr-un meci. Atentie mare la sectiuea de sanctiuni. 4. Adresele de TS sunt: adresa server arh adresa server gc 6. IN TIMPUL MECIULUI (pe langa cele scrise deja) 1. Sunt permise 15 min de intarziere la joc. Daca echipa adversa nu se prezinta la joc atunci meciul se puncteaza cu 40-0. In aceste 15 min nu este permisa amanarea jocului. 2. Numarul de jucatori admisi in echipa de joc este 5. Nu mai multi dar se poate incepe jocul in 4 de exemplu daca o echipa intampina probleme. 3. Mare atentie la arbitru, el este autoritatea in joc nu jucatorul X nu TL-ul. TL-ul se consulta cu arbitrul, el si numai el. Vezi sectiunea de sanctiuni. 4. Serverele sunt parolate. Pass-ul este transmis de catre admin/arbitru TL-ului. Fara glume proaste, nu furnizati pass-ul altor jucatori. Riscati la randul vostru sa fiti sanctionati alaturi de cei care abuzeaza la acest capitol. 5. Rundele au 3 min si sunt in numar de 20/mapa in consecinta 40 runde/meci. 6. Echipa care ramane in mai putin de 5 oameni pe mapa, fara a mai putea introduce o rezerva decide daca continua jocul sau nu. 7. Pentru neprezentare sau abandon se acorda punctaj maxim echipei adverse: 40-0 pt neprezentare sau exemplu abandonul la 20-10 se va transforma in 30-10. 7. PROGRAMARI/DESFASURAREA MECIURILOR MECIURI Dupa inscrierea clanurilor in competitie acesta sectiune urmeaza sa fie completata. 1. Echipele din acelasi clan nu se intalnesc in prima faza a grupelor. 2. Ziua, ora ramane la latitudinea clanurilor in limita zilelor impuse pentru faza in care se gaseste competitia. Nu este permisa decat o singura amanare/echipa pentru faza in care se gaseste competitia. Daca se depaseste aceasat amanare, clanul vinovat va pierde partida. La a doua problema consecutiva a echipei respective ii este retras dreptul de participare la competitie. Daca apar probleme la acest capitol, EACOD intervine si va indica ziua si ora exacta. 3. Echipele implicate intr-un joc trebuie sa transmita arbitrilor datele exacte de desfasurare a partidei cu 3 zile inainte de desfasurarea ei. 4. Amanarea se anunta cu cel putin o zi inainte de data stabilita pentru meci. Nu este acceptata amanarea din ziua meciului. 5. O echipa are dreptul la o singura amanare pentru faza in care se afla competitia. Echipa care epuizeaza amanarea este obligata sa joace sau sa abandoneze partida. 6. Clanurile care prezinta mai multe echipe in competitie trebuie sa informeze EACOD cum le poate identifica, exemplu: clan echipa 1, clan echipa 2, samd. 7. In faza grupelor sunt acceptate scorurile egale. In aceasta faza meciurile se joaca "tur-retur". 8. In fazele eliminatorii logic nu se mai joaca dupa modelul "tur-retur" <--- urmeaza sa se analizeze acest punct de catre organizatori. 8. BARAJ <--- vezi in forum 9. Sanctiuni / Penalizari/CHEAT/CONTESTATII Este foarte posibil ca aceasta sectiune sa necesite modificari pe parcursul competitiei. 1. Nu se fac comentarii in timpul meciului. Daca ai sesizat o neregulam tramite team leader-ului care va discuta cu EACOD (arbitrul/admnul din meci) la pauza meciului. EACOD este obligata sa faca demo-uri si SS-uri in la jumatatea unei mape si la final de mapa. Daca un clan cere sa vizioneze demo-ul partidei in care a jucat, atunci trebuie sa mentioneze motivul pentru care doreste acest lucru, coerent si concret. Nu sunt furnizate demo-uri din alte meciuri. Doar team leaderul (TL) vorbeste in joc, doar TL contesta un rezultat, doar TL pastreaza legatura cu EACOD in cazul unei probleme. 2. EACOD nu e obligata sa isi justifice actiunile decat daca este o motovatie bine formulata a TL-ului. 2.1 EACOD nu e obligata sa isi justifice actiunile pe forum sau in joc unui jucator dintr-o echipa atata timp cat el nu este TL. In cazul acesta TL-ul raspunde pentru aceasta abatere de la regulament. Daca discutia provoaca un onflict atunci echipa respectiva acumuleaza o sanctiune. 3. Daca un jucator dintr-un clan a folosit cheat atunci jucatorul este scos din competitie, este banat si clanul din care face parte va pierde meciul in care a fost folosit cheat-ul cu 40-0. La a doua sanctiune echipa ramasa in competitie este eliminata si toate meciurile jucate de echipa respectiv sunt punctate cu 40-0 in favoarea echipelor adverse din grupa sau in functie de etapa din cupa in care a fost descoperita fapta. 4. Avertismentele sunt pastrate pe toata durata competitiei. Daca se abuzeaza verbal (jigniri, injuraturi, acuze ale jucatorilor) EACOD il va avertiza pe jucatorul respectiv facand cu aceasta ocazie si SS-uri. La al doilea avertisment, jucatorul respectiv este eliminat din competitie. La a doua sanctiune acumulata, echipa este eliminata din competitie. Punctajul se aplica ca la pct 3. TL raspunde pentru actiunile clanului/echipei. 5. Fiecare jucator este obligat sa faca demo ( ecord stoprecord) pentru fiecare jumatate de mapa separat. Exemplu ecord clan1vsclan2_mapa... . Vezi mai jos sectiunea "lucruri utile". La final de joc trebuie sa existe 4 demo-uri separate ce pot fi vizionate separat. Astfel EACOD, in cazul unei probleme anume, este mai eficienta. 6. EACOD poate cere de la un jucator demourile fara sa motiveze cererea. Jucatorul care nu poate prezenta demo-ul este sanctionat prin eliminarea lui din cupa. Clanul care aumuleaza 2 astfel de sanctiuni, este eliminat din cupa. 7. Nu este permisa trecerea unui jucator dintr-o echipa in alta. Daca se intampla acest lucru, jucatorul respectiv este eliminat din competitie si echipa din care face parte pierde jocul in care a participat jucatorul respectiv. La a doua sanctiune echipa ramasa in competitie este eliminata. 8. Canalele de TS sunt parolate pentru fiecare meci, pentru fiecare echipa. Nu furnizati pass-ul echipelor adverse nici macar in gluma. Jucatorul care intervine peste celalalt clan este eliminat din competitie. In cazul in care un individ dintr-un clan intervine pe TS, chiar daca el nu participa in competitie, clanul respectiv acumuleaza o sanctiune. La a doua sanctiune echipa ramasa in competitie este eliminata. 9. In timpul joului nu intrati pe spectator indiferent de problema. Runda respectiva se atribuie echipei adverse si echipa acumuleaza o sanctiune. 10. Nu intrati in joc daca nu aveti meci. Riscati sa fiti sanctionati. Verificati calendarul competitiei de pe forum inainte de intrarea pe server. Nu se admit scuze. La a doua sanctiune acumulata, echipa este eliminata din competitie. 10. PUNKBUSTER 1. Sunteti la curent cu problemele provocate de PB. Sunt nenumarate topicuri pe forum unde se discuta despre PB. Cititi in forum, discutati intre voi, nu va exteriorizati inutil daca solutia este acolo si functioneaza. 2. Orice problema se va rezolva in cadrul clanului. Nu va dam sfaturi in aceasta directie. 11. BENEFICII Cu sprijinul Linkmania dupa o discutie avuta cu Vrazvan si Miri am decis urmatoarele: Premiul 1: stire in site + interviu + server 3 luni oferit de linkmania + 7 reviste PC GAMES Premiul 2: 7 reviste PC GAMES Premiul 3: 7 reviste PC GAMES Adaugam aici si experienta acumulata dupa o astfel de competitie. 12. COMPONENTA/REGULAMENT EACOD 1. Pe langa echipa adminilor, fiecare clan inscrie in EACOD un membru care va arbitra o parte din meciuri. 2. EACOD nu are voie sa intervina verbal in timpul jocului dacat daca sesizeaza o neregula. EACOD este impartiala. 3. Orice abuz a EACOD este sesizat dupa meci si numai de catre TL. Echipa adminilor solutioneaza eventuala problema. 4. Prezenta EACOD in meciuri nu este afisata clanurilor. 5. Tag-ul EACOD este ^^11ARBITRU#"numar". Arbitrul din meci trebuie sa isi schimbe tag-ul inainte de a intrarea pe server. 6. Tag-ul unui admin prezent in joc este ^^11ADMIN#"numar". Adminul din meci trebuie sa isi schimbe tag-ul inainte de a intrarea pe server. 7. La inceputul fiecarui meci sau jumatati de mapa, EACOD ii informeze pe jucatori cu privire la demo, utilizarea chat-ului, altele. 8. EACOD nu discuta public o decizie, o sanctiune. Exista un forum special realiat pentru aceasta cupa unde totul se dezbate acolo. 9. Nici un membru EACOD nu intervine peste un coleg intr-un forum public. Vezi pct. 8 10. Membrul EACOD care prin actiunile sale contravine celor scrise in acesta actiune, este eliminat din EACOD. Vezi pct. 8 13. LUCRURI UTILE 1. Pentru realizarea mai usoara a demo-urilor de joc este recomandat sa folositi bind-uri, exemplu : ind key ecord si ind key stoprecord 2. Foarte simplu se pot da denumiri la demo-uri, exemplu: ecord clan1vsclan2_mapa_altele... Astfel puteti repera foarte usor demo-ul pe comp. 3. Pentru cei interesati COD DEMO RECORDER 4. COD PLAYER 14. MODIFICARI si EXCEPTII 1. In functie de desfasurarea competitiei cele scrise mai sus se pot modifica si toate acestea in sprijinul competitiei. 2. Se presupune ca toate clanurile cunoscsc regulamentul, necunoasterea regulamentului nu este o scuza pentru a nu-l respecta. 2. Pentru situatii neacoperite de regulament, oragnizatorii se vor consulta cu arbitrii si impreuna vor lua o decizie bazandu-se pe spriritul actualul regulament. 3. Toate modificarile sunt anuntate fiecarui TL si prezentate apoi in regulament. 15. FAQ Aceasta sectiune urmeaza sa fie completata Fiecare organizator trebuie sa confirme ca a citit acest regulament indiferent daca nu are nici o obiectie.
22.07.20067.7KB
hmmm ! :d cred k v-am cam luat p toti 64 a8n leadtek winfast a6600 td 256 200 gb sata 2 raid
ram:HMMM ! :D cred k v-am cam luat p toti :P CPU:Athlon 64 3200+ MAINBOARD:ASUS A8N SLI-PREMIUM VIDEO: Leadtek Winfast A6600 TD 256 bit HDD:2XWestern-Digital 200 GB SATA 2 RAID RAM: 2X512 Dual channel DDR2 OCZ SUNET:Sound Blaster Audigi 2 ZS MOUSE:Logitech MX-518 CASTI:Technics RPF-500 MONITOR:SAMSUNG SyncMaster 795DF 17'' Cred k mouseul ma ajuta cel mai mult ! Nu stiu ce m-as face fara el ! Are o forma foarte ergonomica si e foarte precis la fiecare miscare (1600 DPI reglabili-400, 500,600 etc.) :D Bineinteles si castile sunt extraordinare :P:P:P CRED k m-am laudat destul :D.
23.07.200628.3KB
bafta azi la 2 :d

apropo pe ce server jucam? :d aici provocati clanul clanBAFTA AZI LA 2 :D Apropo pe ce server jucam? :D
29.07.200611.1KB

vreau si yooooo in af. m-ai vazut p sv clanului am jucat prost ti-am dat melee ^^ coleg de clasa cuVreau si yooooo in AF. M-ai vazut p sv clanului am jucat prost ti-am dat melee ^^ coleg de clasa cu Vali_freeman si Interzisu etc. Later edit: 2 melee + 1 afk + cateva la restu :D